Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων Κηδεμόνων
10 Δημοτικού Σχολείου Ηρακλείου

Έρχονται τα Χριστούγεννα και στο δημοτικό μας
παζάρι ετοιμάζουμε από το σύλλογό μας!!!
Γούρια και ρόδια κι ομορφιές, κατασκευές, μπουκάλια,
σαπούνια από τις φυλακές, καδράκια και άλλα!!!
Ελάτε να ψωνίσετε μέσα από το σχολειό μας
να δώσουμε χαρά πολύ στο κάθε σπιτικό μας!
Γέλια και χαμόγελα θα έχει το σχολειό μας
με του Χριστού τη γέννηση από το σύλλογό μας!
Αγαπητοί γονείς,
Σας ενημερώνουμε ότι το χριστουγεννιάτικο παζάρι θα ξεκινήσει την επόμενη εβδομάδα και θα διαρκέσει από τις 20 έως και τις 22 Δεκεμβρίου!
Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 10ου Δημοτικού Σχολείου σας εύχεται,
Καλές Γιορτές και Ευτυχισμένο το 2018!!!

ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΘΕΜΑ:
«ΑΣΦΑΛΗΣ ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ-ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΠΡΟΛΗΨΗΣ»
Ο σύλλογος διδασκόντων του 10ου Δημοτικού σχολείου Ηρακλείου σε συνεργασία με το ΚΕΣΑΝ (Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας Δήμου Ηρακλείου) προσκαλεί τους γονείς, την Τετάρτη 13/12/2017 στις 5:30μμ στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας σε μια συζήτηση-ενημέρωση σχετικά με την «Ασφαλή πλοήγηση στο Διαδίκτυο-Ενημέρωση και ευαισθητοποίηση σε θέματα πρόληψης». Η ομιλία θα γίνει από την κ. Κρουσταλλάκη Άννα, κοινωνιολόγο του κέντρου. Θα ακολουθήσει συζήτηση και θα απαντηθούν δικά σας ερωτήματα. Η παρουσία σας θα μας τιμήσει. Σας περιμένουμε όλους.

Ένα μεγάλο μπράβο στην Ελληνική Αστυνομία ,η οποία οργανώνει αυτή την πρωτότυπη έκθεση που λαμβάνει χώρα αυτές τις μέρες στην πόλη μας,στις εγκαταστάσεις της Παγκρήτιας  Συνεταιριστικής Τράπεζας.Το 10 Δημοτικό σχολείο επισκέφτηκε τη συγκεκριμένη έκθεση στα πλαίσια του προγράμματος Κυκλοφοριακής αγωγής.

Φωτογραφία της Κατερίνα Χ.