Σε κλίμα συγκίνησης, νοσταλγίας αλλά και χαράς για τον καινούριο κύκλο που ανοίγει στον δρόμο των μαθητών της Στ’ τάξης πραγματοποιήθηκε σήμερα η τελετή λήξης του σχολικού έτους. Οι μαθητές μέσα από θεατρικά έργα, τραγούδια και χορευτικά αποχαιρέτησαν το σχολικό περιβάλλον και άνοιξαν πανιά για το νέο ταξίδι της γνώσης που ξεκινά..

Ευχαριστούμε πολύ τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την απονομή των αναμνηστικών διπλωμάτων και όλους όσους συντέλεσαν στην πραγματοποίηση της όμορφης γιορτής.

Εδέσματα με ευρωπαϊκό αέρα..

Οι δασκάλες της δεύτερης ξένης γλώσσας του σχολείου μας ετοίμασαν μια διαφορετική έκπληξη στους μαθητές της Στ’ τάξης.. Hotdogs και χειροποίητες κρέπες από τα χερια των παιδιων και με την βοηθεια των εκπαιδευτικων των Γαλλικων και Γερμανικων γέμισαν μυρωδιές ολον τον χωρο του σχολειου!!

Γλυκό κέρασμα

Μια ευχάριστη έκπληξη περίμενε τους όλους τους μικρούς και μεγάλους μας μαθητές καθώς με πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και σε συνεργασία με τον φούρνο του Νύκταρη, κεράστηκαν χωνάκι παγωτό στο προαύλιο. Ένα χειροκίνητο καροτσάκι με τέντα γεμάτο με παγωτό βανίλια και σοκολάτα πρόσφερε αμέτρητα χαμόγελα στο σχολείο μας.

This gallery contains 3 photos.

Γιορτή χαράς σήμερα .Πολλά ξεχασμένα παιχνίδια της γειτονιάς ζωντάνεψαν ξανά στο σχολείο μας και έδωσαν στα παιδιά την ευκαιρία να συστηθούν μαζί τους . Ουρίτσες, σερβιτόροι, τσουβαλοδρομίες και μπαλόνια συνόδευσαν τα γέλια των παιδιών και γέμισαν την αυλή με ευχάριστες στιγμές. Ιδιαίτερη στιγμή ήταν όταν οι μαθητές ήρθαν σε επαφή με το παιχνίδι των Παραολυμπιακών Αγώνων goalball.