Εξελικτική Επικοινωνία Και Επίλυση Συγκρούσεων

Με μεγάλη συμμετοχή πραγματοποιήθηκε η δράση με τίτλο”Εξελικτική Επικοινωνία και επίλυση συγκρούσεων”από τον ψυχολόγο Εmanuele Argento.

Εκπαιδευτικοί,γονείς και κηδεμόνες ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα του σχολείου μας.

Προβληματισμοί,συναισθήματα αναδείχθηκαν κατά τη διάρκεια και δόθηκε το έναυσμα για περαιτερο διερεύνηση και σκέψη.

Τον Ευχαριστούμε και ελπίζουμε σε περισσότερες αντίστοιχες δράσεις κατά τη διάρκεια της χρονιάς.

Στο πλευρό μας και αυτή τη φορά ο Σύλλογος Γονέων με τη συνεισφορά του σε κεράσματα.

ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΤΕΙΟ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ

Την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2023 οι μαθητές της Δ’ τάξης με τη βοήθεια των δασκάλων και της μουσικού του σχολείου μας , συμμετείχαν στην εκδήλωση για την επέτειο του Πολυτεχνείου.

Αξιες πολίτιμες για τη ζωή μας και αναλλοίωτες στο χρόνο ,όπως της Δημοκρατίας,της Ειρήνης και την Ελευθερίας αναδείχθηκαν μέσα σε κλίμα συγκίνησης από τους μικρούς μας μαθητές.

Και του χρόνου!!!!

Εκπαιδευτική διάλεξη της περιβαλλοντικής οργάνωσης We4all

Την Παρασκευή 10 Νοεμβρίου,οι μαθητές του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να ευαισθητοποιηθούν σε περιβαλλοντικα θεματα από τον οργανισμό we4all.

Τα παιδιά μας είναι οι αυριανοί πολίτες που αν εκπαιδευτούν σωστά προλαβαίνουν να θεραπεύσουν τη γη.