Προσφορά αλληλεγγύης στους συνανθρώπους μας που επλήγησαν από τον σεισμό

Ολοκληρώθηκε η συγκέντρωση και προσφορά, Ειδών Πρώτης Ανάγκης για τους συνανθρώπους μας στις γείτονες χώρες, που επλήγησαν από τους πρόσφατους, καταστροφικούς σεισμούς.

Με  πρωτοβουλία του Συλλόγου Διδασκόντων του Σχολείου μας και την αμέριστη συμπαράσταση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, οι προσφορές συσκευαστηκαν και παραδόθηκαν στα προκαθορισμένα από το Δήμο Ηρακλείου σημεία συγκέντρωσης.

Ένα μεγάλο μπράβο λοιπόν στους Γονείς, τους Μαθητές και Εκπαιδευτικούς του Σχολείου μας για την προσφορά τους!!!

Να ευχαριστήσουμε επίσης και το συνάδελφο εκπαιδευτικό κ. Κασμερίδη Κωνσταντίνο, που διέθεσε το όχημα του για τη μεταφορά τους στα προκαθορισμένα από το Δήμο σημεία συγκέντρωσης.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΣΧ. ΕΤΟΣ 2023-2024

Οι αιτήσεις για την εγγραφή των μαθητών/μαθητριών που φοιτούν για πρώτη φορά στην Α’ τάξη του δημοτικού σχολείου για το σχολικό έτος 2023-2024 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2023.
Στο δημοτικό σχολείο εγγράφονται φέτος τα παιδιά που έχουν γεννηθεί από 1-1-2017 έως 31-12-2017.

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

Πιστοποιητικό γέννησης (Αναζητείται και εκτυπώνεται από το σχολείο)

Επίδειξη του βιβλιαρίου Υγείας του παιδιού ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια

Ατομικό Δελτίο Υγείας μαθητή (ΑΔΥΜ). Το έντυπο δίνεται από το σχολείο και συμπληρώνεται από γιατρό σφραγισμένο και υπογεγραμμένο

Αποδεικτικό στοιχείο διεύθυνσης κατοικίας

Βεβαίωση Φοίτησης και Πιστοποιητικό Φοίτησης από το Νηπιαγωγείο

Αίτηση ( δίνεται από το σχολείο)

Οι εγγραφές θα πραγματοποιούνται καθημερινά από 8:30 έως 12:00.

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2810-232111

“Τα τρίποντα”στο 10ο δημοτικό σχολείο Ηρακλείου

Το πρόγραμμα είναι μια δράση της Ελληνικής ομοσπονδίας καλαθοσφαίρισης,
για τα σχολεία.Σκοπός της είναι η γνωριμία των μαθητών με το άθλημα του Μπάσκετ .

Υπεύθυνη είναι η προπονήτρια κ.Σαμαντουρα Γιασεμη, πρωταθλήτρια Ελλάδας και πρώην διεθνής παίκτρια.

Τα παιδιά της ΣΤ, Ε, και Δ δημοτικού έτρεξαν, διασκέδασαν και πήραν μια ευχάριστη γεύση από το άθλημα της καλαθοσφαίρισης!!!