Ευρωπαϊκή Ημέρα Γλωσσών

Σήμερα στο σχολείο μας,στα πλαίσια του εορτασμού της Ευρωπαϊκής Ημέρας Γλωσσών πραγματοποιήθηκαν ποικιλίες δράσεις με τη συμμετοχή των εκπαιδευτικών ξένων γλωσσών του σχολείου μας και των μικρών μας μαθητών.

Η γλώσσα ως εργαλείο επικοινωνίας των λαών,ως το μέσο ανταλλαγής ιδεών,συναισθημάτων και πληροφοριών,ως φορέας διαπολιτισμικής αλληλεπίδρασης των ανθρώπων από κάθε γωνιά του πλανήτη εορτάστηκε πανηγυρικά.

Οι μικροί μας μαθητές συμμετείχαν σε ποικιλίες δράσεις ,μουσικά και καλλιτεχνικά δρώμενα , δίνοντας τον καλύτερο τους εαυτό.

Οι εκπαιδευτικοί ξένων γλωσσών του σχολείου μας … Τερζάκη Ελένη , Χριστοδούλου Μαρία, Αγγελική Καστρινάκη και Αγγελική Ξωμεριτάκη, εργάστηκαν με κέφι και ενθουσιασμό και ενισχύοντας παράλληλα τις γλωσσικές ικανότητες των μαθητών μας.

Keep learning languages our sweet students for the world is yours!!!!♥️