ΕΟΡΤΑΣΤΗΚΕ Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Με αφορμή την 10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού,το σχολείο μας πραγματοποίησε επίσκεψη σήμερα Πέμπτη 5/10/2023 στο γήπεδο του Π.Ο.Α. προκειμένου να αναδειχθεί η θεμελιώδης αξία της σωματικής άσκησης και του αθλητισμού, για την ψυχική και σωματική υγεία των παιδιών.

Στο πλαίσιο αυτό και έχοντας ως βασική επιδίωξη το « Ευ αγωνίζεσθε » οι γυμναστές του σχολείου μας ,με τη βοήθεια των εκπαιδευτικών πραγματοποίησαν ποικίλες αθλητικές δράσεις ,έπαιξαν και διασκέδασαν προάγοντας παράλληλα το αθλητικό ιδεώδες καθώς ο αθλητισμός μας διδάσκει πολλά.

Μας διδάσκει την σκληρή δουλειά, την αφοσίωση, την αυτοπειθαρχία και την συνεργασία. Μας ενθαρρύνει να υπερνικήσουμε τα εμπόδια και να αναπτύξουμε τον χαρακτήρα μας. Καλεί μας να είμαστε υγιείς, φυσικά και ψυχικά, και να διατηρούμε μια ισορροπημένη ζωή!

Η ικανοποίηση που λάβαμε ως εκπαιδευτικοί από την χαρά της συμμετοχής των μαθητών μας ήταν μεγάλη.

Η χαρά της συμμετοχής στα πρόσωπα των μαθητών ήταν φανερή! Με ανυπομονησία θα προσμένουμε την πραγματοποίηση αντίστοιχων δράσεων!!!

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.