Προτεραιότητα Η Ασφάλεια Όλων

Την Τρίτη 20 Φεβρουαρίου 2024, με μεγάλη μας χαρά υποδεχτήκαμε στον χώρο του σχολείου μας την προγραμματισμένη επίσκεψη υπαλλήλων της Τροχαίας Ηρακλείου.

Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία μέσα από μία πολύ ενδιαφέρουσα παρουσίαση στην τάξη να ενημερωθούν για τους σωστούς κανόνες του Κ.Ο.Κ., να αναζητήσουν ως πεζοί σωστές πρακτικές που τους παρέχουν ασφάλεια και να μάθουν την ερμηνεία των σημάτων που συναντούν καθημερινά στον δρόμο. Απηύθυναν ερωτήματα, απάντησαν σε κουΐζ ενώ μια μεγάλη έκπληξη τους περίμενε στο προαύλιο.

Με τη συνοδεία των υπαλλήλων μπήκαν μέσα στο περιπολικό όχημα, αντιλήφθηκαν τη σπουδαιότητα του επαγγέλματος του τροχονόμου, ενώ δε δίστασαν να χρησιμοποιήσουν ακόμη και τον ασύρματο ή τη σειρήνα!

Τα παιδιά έμαθαν πληροφορίες για τον Κ.Ο.Κ. μέσα από μία υπέροχη και διαδραστική επίσκεψη αφού το διασκέδασαν με την ψυχή τους!

Σας ευχαριστούμε για όλα!

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.