ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ERASMUS 17-21 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2022

Μια εβδομάδα γεμάτη δραστηριότητες, βασισμένη στους στόχους του έργου που έχουν να κάνουν με τον υγιεινό τρόπο ζωής. Οι συνεργάτες μας από Λιθουανία, Ηνωμένο Βασίλειο, Γαλλία, Τουρκία και Ελλάδα είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν σε: αθλήματα, παιχνίδια της αυλής, μαγειρική, γνωριμία αγνών και θρεπτικών συστατικών κρητικών φυτών, γευσιγνωσία πιάτων τοπικής κουζίνας, πολιτιστικές εκδρομές, συναντήσεις με άλλους συναδέλφους και ανταλλαγή καλών εκπαιδευτικών πρακτικών, συμμετοχή στις τάξεις και ανάμειξη με μαθητές, προσπαθώντας να τους κάνουμε να συνειδητοποιήσουν ότι μοιράζονται ενδιαφέροντα και συνήθειες για να διατηρούνται σε φόρμα και υγιείς!!! Το πρόγραμμα συνεχίζεται με κινητικότητα στη Λιθουανία τον ερχόμενο Απρίλιο και θα ολοκληρωθεί με μετακίνηση στη Γαλλία τον Ιούνιο!!! Είχαμε την ευκαιρία να συνειδητοποιήσουμε για άλλη μια φορά ότι το Erasmus ενώνει τους ανθρώπους!!!!

A week full of activities, based on the targets of the project, which have to do with Healthy lifestyle. Our partners from Lithuania, U.K, France, Turkey and Greece had the chance to participate in: sports, playground games, cooking, acquaintance of pure and nutritional ingredients of cretan plants, tasting dishes of local cusine, cultural trips, meetings with other colleagues and exchange of good educational practices, involvement into the classes and mixing with students, trying to make them realize that they share interests and habits for keeping fit and healthy!!! The programme continues with mobility to Lithuania next April and will be completed with mobility to France in June!!! We had the chance to realize one more time that Erasmus unites people!!!!

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.