Εκπαιδευτική εκδρομή στη Βουλή Των Ελλήνων

Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία στις 23-27 Φεβρουαρίου 2023 εκπαιδευτική εκδρομή των μαθητών της Στ’ του σχολείου μας στην Αθήνα, στο πλαίσιο των προγραμματισμένων εκπαιδευτικών επισκέψεων στη Βουλή των Ελλήνων.

Οι μαθητές, με τη συνοδεία των κηδεμόνων τους είχαν την ευκαιρία να θαυμάσουν σημαντικά ιστορικά μνημεία ,να επισκεφθούν εκπαιδευτικούς χώρους και να ψυχαγωγηθούν.

Τα παιδιά μας αφού απόλαυσαν τη σύντομη αυτή επίσκεψη στην πρωτεύουσα και στον «ναό της δημοκρατίας» επέστρεψαν στην Κρητη πιο πλούσια σε γνώσεις σχετικά με την ιστορία της χώρας μας και τη λειτουργία του δημοκρατικού πολιτεύματος,αλλά και εμπειρίες!!!

Ιδιαίτερα θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τη διευθύντρια και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας που φρόντισαν για την άρτια οργάνωση της εκδρομής,όπως και τον σύλλογο γονέων που ενίσχυσε οικονομικά μια από τις επισκέψεις των μαθητών!!!

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.