ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ

Ένας ξεχωριστός επισκέπτης παρευρέθηκε στο σχολείο μας τη Δευτέρα 24/10/2022 στα πλαίσια του μαθήματος των εργαστηρίων δεξιοτήτων<<ΓΝΩΡΊΖΩ ΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ >>.Η εκπαιδευτικός παράλληλης στήριξης Κα Μαυρή Ειρήνη προσκάλεσε το εκπευδευτή τεράποδων φιλών Κο Αντώνη Σωπάκη με τον “φίλο ” του ΜΠΡΟΥΝΟ.

Ο Μπρούνο έχει εκπαιδευτεί να βοηθάει ανθρώπους που έχουν περισσότερη ανάγκη από στοργή, φροντίδα και αγάπη. Είναι ειδικά εκπαιδευμένος σκύλος και προσφέρει υποστήριξη, βοήθεια και συντροφιά σε ανθρώπους με προβλήματα ψυχικής υγείας. Επίσης Βοηθάει όσους εκδηλώνουν κατάθλιψη, αγχώδεις διαταραχές όπως και παιδιά που παρουσιάζουν μαθησιακές δυσκολίες.