ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΓΙΑ ΛΕΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα εξής:

Από αύριο Πέμπτη 3/3 το ολοήμερο θα λειτουργεί και πάλι κανονικά για όλα τα παιδιά

Η πρωινή ζώνη, την  Πέμπτη 3/3 και την Παρασκευή 4/3 δεν θα λειτουργήσει

Συγκεκριμένα για την Παρασκευή 4/3, με πρώτιστο μέλημα την προστασία όλων μας,  ο σύλλογος διδασκόντων, μετά από συνεδρίαση του, αποφάσισε τα παρακάτω:

Τα παιδιά θα έρθουν με τις τσάντες τους και θα σχολάσουν κανονικά. Και το ολοήμερο θα λειτουργήσει μέχρι τις 16:00.

Αν οι μαθητές επιθυμούν μπορούν να έρθουν, ντυμένοι με τις αποκριάτικες στολές τους, αλλά θα πρέπει οπωσδήποτε να φορούν τη μάσκα τους, για προστασία από Covid19.

Δεν επιτρέπονται, στα πλαίσια αποφυγής διασποράς του Κορωναιού: φαγητά, ποτά, ρόπαλα, αφροί, κονφετί, σερπαντίνες κτλ.

Σίγουρα θα είναι μια διαφορετική αποκριάτικη γιορτή, αλλά με τη συνδρομή όλων μας, θα διασκεδάσουμε αλλά πάνω από όλα, θα μείνουμε ασφαλείς!!!

Εκ της Διευθύνσεως