Εγγραφές στην Α΄ Δημοτικού για το σχολικό έτος 2022 – 2023

Εγγραφές στην Α΄ Δημοτικού για το σχολικό έτος 2022 – 2023 24 Φεβρουαρίου 2022 Διαχειριστής Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές στην Α΄ Δημοτικού των παιδιών που γεννήθηκαν από 1/1/2016 έως 31/12/2016, για το σχολικό έτος 2022 – 2023, θα πραγματοποιούνται από την Τρίτη 01 Μαρτίου 2022 έως την Κυριακή 30 Μαρτίου 2022. Απαραίτητα δικαιολογητικά Αίτηση – Υπεύθυνη Δήλωση, δίνετε από το σχολείο Βεβαίωση φοίτησης από το Νηπιαγωγείο. Αποδεικτικό Διεύθυνσης κατοικίας. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας (π.χ. συμβόλαιο , λογαριασμός ηλεκτρικής ενέργειας, λογαριασμός σταθερού τηλεφώνου, φορολογική δήλωση). Βιβλιαρίου Υγείας του/τηςμαθητή/τριας, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια που προβλέπονται και είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών (Φωτοτυπία). Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.).Δίνετε από το σχολείο. Από κρατικό νοσοκομείο ή από ιδιώτη παιδίατρο. . Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας. Αναζητείται αυτεπάγγελτα από το σχολείο.

ERASMUS PROJECTS

M.A.C TRACTION 2018-2020 The aim of this erasmus project is to prepare a more structured Erasmus k229 project called MACTRACTION and to monitor each stage from each partner school. Teachers and students in common schools will get to know each other better and there will be an intercultural bridge. In the project, students who are selected from each partner school will carry out all their studies from here. Mental, artistic, traditional works will be shared. Students will make tournaments on this platform. Teachers will share their LTT photos in the countries they visit. In addition, local dissemination activities, activities carried out in schools will be shared through e-twinning. Thus, every period of the project will be planned.

Ήρθε ήρθε χελιδόνα ηρθε και άλλη μεληδόνα κάθισε και λάλησε και γλυκά κελάηδησε: Μάρτη, Μάρτη μου καλέ, και Φλεβάρη φοβερέ κι αν φλεβίσεις κι αν τσικνίσεις καλοκαίρι θα μυρίσεις Κι αν χιονίσεις κι αν κακίσεις πάλιν άνοιξη θ’ ανθίσεις. ΧΕΛΙΔΟΝΙΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΑΞΗ